/Jak włączyć kamerkę w laptopie?

Jak włączyć kamerkę w laptopie?

Uruchamianie kamerki internetowej z reguły dzieje się automatycznie. Problem pojawia się w sytuacji, gdy po odpaleniu Skype, bądź innego komunikatora nasza kamera internetowa nie może być odnaleziona, lub w ogóle nie daje obrazu.

Z tym problemem można sobie poradzić w bardzo prosty sposób. O ile kupiliśmy komputer w sklepie, to raczej nie musimy się obawiać o sterowniki, ani ich funkcjonalność. Kamera internetowa powinna się uruchomić automatycznie przy włączaniu aplikacji ją obsługujących.

Jeśli się tak nie dzieje to warto sprawdzić, czy gdzieś nie wyświetla się komunikat o konieczności potwierdzenia włączenia kamerki- w tej sytuacji wystarczy w zasadzie kliknąć i sprawa jest załatwiona. Komunikat ten najczęściej brzmi: „Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie obrazu z kamerki do programów zewnętrznych (np. skype)”

Czasem problemem może być brak sterowników (np. po formacie dysku). Wystarczy wpisać model Twojego laptopa w wyszukiwarce + frazę sterowniki.

Na przykład:

ASUS / Acer / Samsung / HP + Model np. Probook 470 + Sterowniki – są to oficjalne sterowniki producenta, gdzie również znajdują się sterowniki do obsługi kamerki wbudowanej w laptopie.

Czasami może się jednak zdarzyć, że nasza kamera jest po prostu wyłączona z poziomu klawiatury. W takiej sytuacji  naciskamy klawisz „Fn” na klawiaturze i wciskamy klawisz z rysunkiem kamery internetowej, ta prosta operacja powinna rozwiązać wszelkie trudności.

Jeśli nadal nie ma obrazu to sprawdźmy czy nas antywirus nie blokuje aplikacjom dostępu do kamery i cieszmy się z przekazywanego obrazu.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – napisz komentarz poniżej.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • Jak włączyć kamerę w laptopie
  • Jak włączyć kamere w laptopie asus
  • Kamera w laptopie nie działa
  • Kamerka w laptopie sterowniki
  • Włączanie kamery w laptopie lenovo
  • Problem z kamera w laptopie skype
Przeczytaj również:  Jak założyć hasło na folder i ukryć pliki?