Jak założyć bloga?

Ostatnio otrzymuję na maila wiele zapytań dotyczących samego blogowania. Wiele osób pyta jak założyć bloga, ile kosztuje blog oraz czy lepiej zainwestować w własny hosting i domenę a może skorzystać z gotowych rozwiązań i platform jak Blogspot, Tumblr itd.

Zauważyłem, że ostatnio zrobiła się moda na blogowanie… Każdy chce mieć blog o swojej pasji, pracy czy społeczności. Myślę, że to świetne zjawisko – dlatego postanowiłem napisać krótki wpis na blogu na ten temat i odesłać Was do konkretnych stron z poradnikami aby założenie bloga było proste, przyjemne oraz kosztowało mniej niż 100 zł.

blog-3

Pragnę nadmienić, że blogowanie to ciężka sprawa. Nie wygląda to tak jak na obrazku powyżej – musisz być regularny i mieć lekkie pióro. Najcięższą sprawą jest jednak reklama i przebicie się wśród tysięcy nowo założonych blogów. Prawda jest taka, że komercyjny sukces w blogowaniu odnosi tylko garstka ludzi.

Jak założyć bloga?

Natrafiłem ostatnio na interesującą stronę, która krok po kroku opisuje cały proces. Bez sensem byłoby dublowanie ich pracy, więc już na samym początku odsyłam Cię do tego artykułu dotyczącego tworzenia bloga: http://jak-zalozyc-blog.pl. Jest to strona, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia oraz reklamowania bloga.

Jestem wielkim zwolennikiem niezależności i nie polecam zakładania blogów na Blogger, Tumblr czy innej darmowej platformie, ponieważ Twój blog będzie zasypany reklamami.

Lepiej zainwestować pieniądze w:

  • Hosting (70-80 zł / rok)
  • Domenę (10 zł na pierwszy rok)
  • Logo
  • Usługę programisty/grafika aby założył za nas profesjonalną stronę, jeżeli ma być to np. komercyjny blog lub jeżeli posiadasz np. ponad 5000 wejść miesięcznie.

Jeżeli jednak planujesz blogować o kotach, to możesz założyć blog na blogspocie. 🙂

Przeczytaj również:  Jak usunąć konto na facebooku - Komplety Poradnik

Jak już założyć bloga, przyjdzie czas na pierwsze wpisy, reklamę i promocję bloga. Tutaj mogę doradzić, że świetnie sprawdzają się Social Media oraz SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *