Norton – jakie rozwiązania przeciwko wirusom oferuje?

Norton jest firmą, a w zasadzie produktem, dzięki któremu ochronisz swój komputer i dane na nim zgromadzone przed atakiem hakerskim, phishingiem, czy ogólnie złośliwym oprogramowaniem. Historia przedsiębiorstwa, które oferuje to rozwiązanie, jest bardzo bogata, a oprogramowanie cieszy się dużym szacunkiem i uznaniem użytkowników komputerów.

Jak powstała firma Symantec – twórca Nortona?

Symantec to firma z bardzo dużym stażem na rynku oprogramowania. Powstała w Stanach Zjednoczonych w 1982 roku. To jedna z najstarszych firm, które specjalizują się w zabezpieczaniu danych.

Nie od zawsze jednak Symantec oferował zabezpieczenia. Początki firmy to oprogramowanie przeznaczone do tworzenia/edycji testu i bazy danych. Co ciekawe, zbiór produktów Norton nazwany został na cześć pierwszego przejęcia zewnętrznej firmy – Peter Norton Computing.

Innym produktem, który nie tak dawno oferowała firma Symantec, jest PartitionMagic, czyli program do zarządzania nośnikami danych. Projekt ten niestety nie jest już rozwijany, a ostatnia wersja programu nosi nazwę Norton PartitionMagic.

Najbardziej polecane, dostępne obecnie produkty

Najbardziej znanym produktem firmy Symantec jest Norton AntiVirus. Program ten powstał w 1991 roku i od tamtej pory jest sukcesywnie rozwijany i dostosowywany do aktualnych wymagań zarówno pod względem zabezpieczeń, jak i użytkowników. Ostatnia, najnowsza wersja programu została wydana w 2014 roku. Warto zaznaczyć, że program ten jest bardzo często aktualizowany, co czyni go jednym z najlepszych na rynku.

Ponadto Norton Antivirus jest bardzo intuicyjny w obsłudze, dostępny w języku polskim i niezwykle rozbudowany. Pakiet Basic oferuje nie tylko ochronę danych, ale również tożsamości i transakcji zawieranych za pośrednictwem Internetu. Jego koszt to zaledwie 99,99 zł w przypadku rocznej licencji na jedno urządzenie.

Symantec oferuje również rozszerzone pakiety zabezpieczeń, które noszą zbiorczą nazwę Norton Security.  Obecnie w sprzedaży dostępne są trzy: Standard, Deluxe i Premium. Ochrona Twoich danych i tożsamości zależy od wybranego pakietu.

Przeczytaj również:  Jak obniżyć temperaturę procesora?

Najbardziej zaawansowany – Premium- pozwala na zabezpieczenie aż 10 komputerów i urządzeń mobilnych. Ponado otrzymujesz w pełni kompleksową ochronę danych, tożsamości i transakcji. Oprogramowanie w tle skanuje wszystkie otwierane witryny, pliki, czy podłączane nośniki danych, dzięki czemu możesz mieć pewność, że żaden wirus, czy haker nie otrzyma dostępu do najważniejszych dla Ciebie plików. Ponadto pakiet zawiera również 25 GB miejsca na dane w bezpiecznej chmurze.

Wady i zalety oprogramowania Norton

Dla wielu osób wadą może okazać się cena. Podstawowy pakiet zabezpieczeń kosztuje blisko 100 zł, ale dla wielu osób oferowana ochrona może okazać się niewystarczająca. Z kolei bardziej kompleksowe pakiety są droższe, ale w zamian możesz zabezpieczyć nie tylko swój komputer, ale również smartfona, tablet, czy całą sieć LAN, w której się znajdujesz.

Zalet Nortona jest zdecydowanie więcej. Rozpoczynając na bardzo przyjaznym interfejsie, przez bardzo dobrą ochronę przeciwko wirusom i hakerom, a kończąc na szerokiej dostępności. Szczególnie istotny jest prezentowany poziom ochrony, ponieważ wielu użytkowników uznaje go za najlepszy na rynku.

Opinie użytkowników

Poniżej znajdują się przykładowe opinie użytkowników rozwiązań oferowanych przez Symantec.

„Drogi, ale bardzo dobry program. Używam go zarówno w firmie, jak i w domu i jestem zadowolony. Wszelkie niebezpieczeństwo utraty danych zażegnane” – Wojciech

„Mam pakiet Deluxe i w moim przypadku jest w pełni wystarczający. Zabezpieczyłam komputer, smartfona i laptopa i zostały mi jeszcze dwie licencje.” – Kasia

Symantec można uznać za synonim bezpieczeństwa. To firma, która wraz z biegiem czasu opracowała algorytmy pozwalające na kompleksowe zabezpieczenie nie tylko danych, ale też tożsamości, transakcji, czy nawet całych sieci komputerów. Rozwiązania firmy znane są głównie pod nazwą Norton, którą dziś kojarzy niemal każdy użytkownik Internetu, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajduje.

Przeczytaj również:  Jak edytować plik PDF online w 2 minuty - Program do edycji pdf

Więcej informacji o programach antywirusowych znajdziesz na stronie rankingantywirusow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *