Jak założyć hasło na folder i ukryć pliki?

Każdy z nas posiada jakieś pliki i foldery, które wolałby raczej trzymać w tajemnicy przed innymi użytkownikami komputera. Standardowe i proponowane przez system ukrywanie plików jest jednak bardzo łatwe do “odsłonięcia’, więc nie daje rzeczywistej ochrony naszej własności.

Jak założyć hasło na folder za pomocą Winrara – Całość zajmuje 30 sekund:

Jest kilka sposobów zakładania hasła i ukrywania plików.  Najlepiej jest skupić się na tych najbardziej powszechnych i najłatwiejszych:

Praktycznie każdy z nas posiada na swoim dysku program WinRar, którego podstawową funkcją jest zapisywanie i otwieranie plików skompresowanych w formacie .ZIP lub .RAR. Jednakże, oprócz tych funkcjonalności, program oferuje nam możliwość zakładania haseł na foldery. Wystarczy jedynie wybrać nasz folder do ukrycia i zapisać go, korzystając z odpowiednich opcji. Tak więc, wybieramy nasz plik, dajemy “dodaj do archiwum”, następnie wyświetla się nam okno dotyczące nazwy, kompresji etc. Wybieramy opcje zaawansowane i klikamy zakładkę ustaw hasło i gotowe! Jeśli jednak nie posiadamy WinRara, a chcemy szybko zapisać jakiś folder to można skorzystać z szeregu programów dostępnych w internecie. Z reguły zajmują one naprawdę niewiele miejsca, a korzystanie z nich w zasadzie ogranicza się do uruchomienia niewielkich rozmiarów programu, wyboru pliku i formatu, wpisaniu hasła i zapisaniu. Istnieje też sposób dla programistów, jest on jednak o wiele bardziej “ambitny” i niezbyt przydatny dla osoby, która raczej korzysta z komputera, niż zna je wszystkie na wylot.

Inne sposoby założenia hasła na folder i ukrycia go bez użycia Winrara znajdziesz w tym poradniku na zaprzyjaźnionym blogu.

Przeczytaj również:  Jak zarejestrować się na Instagramie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *