Jak włączyć kamerkę w laptopie?

Uruchamianie kamerki internetowej z reguły dzieje się automatycznie. Problem pojawia się w sytuacji, gdy po odpaleniu Skype, bądź innego komunikatora nasza kamera internetowa nie może być odnaleziona, lub w ogóle nie daje obrazu.

Z tym problemem można sobie poradzić w bardzo prosty sposób. O ile kupiliśmy komputer w sklepie, to raczej nie musimy się obawiać o sterowniki, ani ich funkcjonalność. Kamera internetowa powinna się uruchomić automatycznie przy włączaniu aplikacji ją obsługujących.

Jeśli się tak nie dzieje to warto sprawdzić, czy gdzieś nie wyświetla się komunikat o konieczności potwierdzenia włączenia kamerki- w tej sytuacji wystarczy w zasadzie kliknąć i sprawa jest załatwiona. Komunikat ten najczęściej brzmi: “Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie obrazu z kamerki do programów zewnętrznych (np. skype)”

Czasem problemem może być brak sterowników (np. po formacie dysku). Wystarczy wpisać model Twojego laptopa w wyszukiwarce + frazę sterowniki.

Na przykład:

ASUS / Acer / Samsung / HP + Model np. Probook 470 + Sterowniki – są to oficjalne sterowniki producenta, gdzie również znajdują się sterowniki do obsługi kamerki wbudowanej w laptopie.

Czasami może się jednak zdarzyć, że nasza kamera jest po prostu wyłączona z poziomu klawiatury. W takiej sytuacji  naciskamy klawisz “Fn” na klawiaturze i wciskamy klawisz z rysunkiem kamery internetowej, ta prosta operacja powinna rozwiązać wszelkie trudności.

Jeśli nadal nie ma obrazu to sprawdźmy czy nas antywirus nie blokuje aplikacjom dostępu do kamery i cieszmy się z przekazywanego obrazu.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – napisz komentarz poniżej.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

 • Jak włączyć kamerę w laptopie
 • Jak włączyć kamere w laptopie asus
 • Kamera w laptopie nie działa
 • Kamerka w laptopie sterowniki
 • Włączanie kamery w laptopie lenovo
 • Problem z kamera w laptopie skype
Przeczytaj również:  Jak chronić poufne dane

4 thoughts on “Jak włączyć kamerkę w laptopie?”

 1. Mam problem z odzyskaniem kamery w laptopie Lenovo, z którą wcześniej wszystko było w porządku, wczoraj niestety nie załączyła się i jest problem z wizją na skype. Nie wiem co z tym zrobić i czy trzeba z tym do sklepu, gdzie kupowałam laptopa, czy sama mogę z tym sobie poradzić, proszę o pomoc.

 2. Witam. Dwa dni temu kupiłem laptop Lenovo z51 70. Ogólnie jestem z niego zadowolony ale nie mogę włączyć kamerki. Skype nie widzi kamery. Pobrałem sterowniki ze strony producenta i nic. Dzwoniłem do konsultantów technicznych Lenovo. Coś tam próbowali mi pomóc ale z tego co się zorientowałem sami niewiele wiedzą. Radzą żeby albo zresetować laptop do ustawień fabrycznych /nie wiem po co przecież nic jeszcze na nim nie robiłem/, albo zareklamować w sklepie z żądaniem wymiany towaru. Sugerują tym samym, że może to być wada fabryczna. Co mógłbym jezcze zrobić? Proszę o pomoc.

  1. Witam.
   Mam ten sam problem. Kupiłam lenovo z51 dwa dni temu i nie działa kamera. Nie wiem co dalej robić, dlatego jestem ciekawa jak Pan rozwiązał ten problem. Proszę o odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *