Jak wyczyścić rejestr? Czyszczenie rejestru poradnik

Jak wyczyścić rejestr – Czyszczenie rejestru poradnik. Czas: 5 minut, poziom łatwy.

Większość z użytkowników komputerów nie zdaje sobie sprawy, że wszystkie zainstalowane programy, sterowniki lub usługi są notowane w specjalnym katalogu komputera zwanym rejestrem. Każda nowa instalacja tworzy nowy wpis w rejestrze. Znajdują się tam również klucze uwierzytelniające, biblioteki dll oraz całe mnóstwo innych funkcjonalności, niezbędnych do poprawnego działania systemu Windows.

Rejestr możemy otworzyć wpisując komendę regedit w polu uruchom.

czyszczenie rejestru

Rejestr jest niezbędnym składnikiem systemu. Jednakże często odinstalowanie programu lub analogiczna czynność nie wystarcza do tego, by zniknął odpowiadający mu wpis w rejestrze – zatem może się w nim roić od zbędnych wpisów. Może to powodować, że komputer będzie chodził wolniej. Co jakiś czas (eksperci mówią o roku) należy wyczyścić rejestr.

Do tego, aby wyczyścić rejestr, najodpowiedniejszy będzie specjalistyczny program – sami moglibyśmy przez przypadek usunąć ważną bibliotekę i uszkodzić system. Nie ma sensu przepłacać i kupować drogich narzędzi – proponujemy darmowe rozwiązanie, jakim jest Eusing Free Registry Cleaner.  Znajdziemy go bardzo łatwo – na stronie producenta bądź na jednym z popularnych polskich stron z programami do pobrania.

Po pobraniu programu i zainstalowaniu go, zmieńmy język na polski. Po tym zabiegu naszym oczom ukaże się taki widok:

jak wyczyscic rejestr

Aby wyczyścić rejestr, naciśnijmy opcję skanuj rejestr, a następnie napraw rejestr. Jeśli program znalazł i naprawił kilkaset lub więcej błędów, to możemy się spodziewać wzrostu wydajności komputera. Czyszczenie rejestru warto przeprowadzać cyklicznie. Jak już wspomnieliśmy, minimalny odstęp między kolejnymi operacjami tego typu to jeden rok, aczkolwiek jeśli będziemy robić to częściej, to tylko na tym zyskamy!

 

 

Przeczytaj również:  Błąd: 0xC004F025 Odmowa dostępu: żądana akcja wymaga podniesionych przywilejów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *