Blokada reklam

Pozbądź się reklam z Adblock

Nie ma nic bardziej irytującego, niż reklamy zajmujące połowę ekranu, lub tzw. popupy. Są one zmorą wszelkiej maści portali informacyjnych, rozrywkowych, a nawet forów tematycznych. Każdorazowe wejście na stronę, wymusza na nas zamknięcie reklamy poprzez kliknięcie na krzyżyk w jej prawym górnym rogu.

Twórcy tych reklam wykazali się sprytem i umieszczają coraz mniejsze krzyżyki. Mniejszy krzyżyk jest

Blokada reklam
Blokada reklam

trudniejszy do kliknięcia. W połączeniu z ruchomą reklamą sprawia to, że zamiast nacisnąć na interesujący element, klikamy obok, przenosząc się na stronę reklamowanego produktu lub usługi. Taka komercjalizacja stron może skutecznie zniechęcić od dalszego zaglądania na nie.

W pozbyciu się uciążliwych reklam pomoże dodatek Adblock i Adblock Plus, dedykowany do przeglądarek Mozilla Firefox, SeaMonkeys, Opera i Google Chrome. Narzędzie zostało wyposażone w wiele filtrów, które blokują wyświetlanie niechcianych reklam. Możliwe jest również ręczne dodawanie filtrów. Odbywa się to poprzez kliknięcie etykiety „zablokuj”, wyświetlanej obok takiej reklamy, lub poprzez wejście do ustawień programu i wklejeniu tam adresu strony.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • jak zablokować reklamy w google chrome
  • jak zablokować wyświetlanie reklam
  • blokada reklam w przeglądarkach internetowych
  • jak zablokować reklamy w Internet Explorer/Firefox/Chrome/Opera
Przeczytaj również:  Jak zrobić gifa w kilka minut? Kompletny poradnik.

One thought on “Pozbądź się reklam z Adblock”

  1. Bardzo fajna i przydatna wtyczka. Ilość reklam na stronach jest powalająca. Nie da się przeglądać stron. Pełno wyskakujących okienek. Wtyczka Add Block skutecznie blokuje reklamy. Niestety czasem strony wyglądają “dziwnie” jak mamy włączone blokowanie reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *