Polskie znaki w meta description – WordPress SEO by Yoast

Dużo jest wtyczek wspomagających pozycjonowanie. Bardzo fajna wtyczka pod WordPressa

wordpress seo by yoast - polskie znaki
WordPress Seo by Yoast – polskie znaki

zawierająca prawie wszystko, czego potrzeba jest wtyczka o nazwie WordPress SEO (Yoast WordPress SEO). Nie mam zamiaru rozpisywać się na temat funkcjonalności wtyczki WordPress SEO oraz jak optymalnie ustawić parametry. Jedną z opcji, jaką posiada wtyczka jest możliwość automatycznego generowania meta description. Niestety tag meta description nie zawiera polskich znaków. Co należy zrobić aby wtyczka WordPress SEO (Yoast WordPress SEO) automatycznie generowała polskie znaki w meta description?.

Wystarczy przejść do folderu zawierającego wtyczkę /wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/ i dokonać małej modyfikacji w pliku wpseo-functions.php. (przed dokonaniem modyfikacji warto zrobić kopię pliku).

Za pomocą np. Notepad++ edytujemy zawartość pliku wpseo-functions.php.
Odszukujemy linijki zawierającej wpis:

Wordpress Seo by Yoast - polskie znaki
WordPress Seo by Yoast – polskie znaki

-‘%%excerpt%%’=> ( !empty( $r->post_excerpt ) ) ? strip_tags( $r->post_excerpt ) : utf8_encode( substr( strip_shortcodes( strip_tags( utf8_decode( $r->post_content ) ) ), 0, 155 ) ),

polskie znaki wordpress seo
polskie znaki wordpress seo

i zamienieniamy na

‘%%excerpt%%’ => (!empty($r->post_excerpt)) ? strip_tags($r->post_excerpt) : wp_html_excerpt(strip_shortcodes($r->post_content),155),

polskie znaki wordpress seo
polskie znaki wordpress seo

Od tego momentu wszystkie automatycznie generowane meta description będą zawierały polskie znaki.

Niestety, po aktualizacji wtyczki (o ile aktualizacja nie będzie zawierała poprawki z generowaniem polskich znaków) będziemy musieli samodzielnie przeprowadzić identyczną operację chyba, że plik wpseo-functions.php nie będzie zawierał zmian a tym samym zostanie ‘stary’.

Miło poinformować iż od wersji Wersja 1.3.4.3 wtyczki WordPress SEO by Yoast wszystko wróciło do normy i polskie znaki znów zawitały w naszych meta 🙂

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

 • brak polskich znaków w meta description – WordPress

11 thoughts on “Polskie znaki w meta description – WordPress SEO by Yoast”

 1. Posiadam najświeższą wtyczkę Yoast WordPress SEO. Meta tagi wpisywałem ręcznie właśnie ze względu na brak polskich znaków. Od dzisiaj nie muszę. Dzięki !!

 2. Szukałem tego od jakiegoś roku. W tym czasie zmieniłem wtyczkę na All in One SEO Pack. Wtyczka też bardzo dobra chociaż trzeba dograć parę inny wtyczek aby otrzymać funkcjonalność wtyczki WordPress SEO by Yoast.

 3. Gratki dla autora. Autor wtyczki zapomniał o polskich znakach. Co lepsze wcześniejsza wersja wtyczki chodziła bez zarzutu. Posiadała polskie znaki w meta. W sumie nie wiem czy stosować znaczniki meta ?. Chyba google już nie bierze ich pod uwagę tak samo jak keyword.

 4. Witam,

  po zmianie wyskakuje mi błąd na stronie:
  Parse error: syntax error, unexpected ‘%’ in /home/…/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/wpseo-functions.php on line 173

  Jak temu zaradzić?

 5. W sumie zrezygnowałam z wyżej opisanej wtyczki, właśnie ze względu na problemy z polskimi znakami. W chwili obecnej korzystam z All in One SEO Pack-a i sprawdza się wyśmienicie. Jak widać autor wtyczki nie bierze pod uwagę małego kraju jakim jest Polska.

 6. Pisałam wyżej odnośnie wtyczki All in One SEO Pack, przesiadłam się z powrotem na WordPress SEO by Yoast i skorzystałam z powyższego opisu. Faktycznie polskie znaki pojawiają się. Fajne że wtyczka WordPress SEO by Yoast posiada import ustawień z All in One SEO Pack. Może przy którejś aktualizacji nie będzie trzeba wprowadzać zmian w kodzie.Pozdrawiam i zapraszam na swojego bloga.

 7. Krótko i na temat. Jestem bardzo wdzięczny. Od ponad pół roku moje wyniki w google w opisie zawierały tak zwane krzaki wynikające z braku polskich znaków. Teraz czekam z niecierpliwością, aby googl ponownie odwiedził mój serwis i poprawnie za-indeksował treści.

 8. Cześć,

  W najnowszej wersji wtyczki nie działają mi polskie znaki w title i description, więc postanowiłem zainstalować wersję 1.3.4.2, gdzie wykonałem modyfikację, tak jak opisałeś, to jednak na wordpresie pojawia się błąd: Parse error: syntax error, unexpected ‘%’ in /home/pmmoskwa/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/wpseo-functions.php on line 172

  jak to rozwiązać, co robę źlę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *