Przekazywanie e-maila z oryginalnym mailem nadawcy

Jeżeli Twoim programem pocztowym jest Mozilla Thunderbird, to możesz go wzbogacać różnymi dodatkami i skórkami. Dziś opiszemy jeden z nich. Szczególnie spodoba się osobom, często przekazującym wiadomości. Osobą tą może być pracownik obsługujący firmowy adres e-mail, na który dochodzą zapytania od klientów. W zależności od treści zapytania, wiadomość jest następnie przekazywana do konkretnego działu. Używając funkcję „przekaż”, wiadomość była przesyłana dalej, ale w adresie nadawcy widoczny był adres osoby przesyłającej, zamiast adres bezpośrednio do klienta.

email

Przykład.
Klient A o adresie klientA@klient.pl pisał na adres biuro@firma.pl z zapytaniem o cenę złota. Osoba odbierająca maila z biuro@firma.pl czytała treść i przekazywała ją na adres zloto@firma.pl. Pracownik obsługujący tę pocztę zamiast widzieć w nagłówku adres klientA@klient.pl, miał tam umieszczone biuro@firma.pl. Adres klient musiał ręcznie wyłuskać z treści maila.

Można łatwo tego uniknąć, instalując do Thunderbirda dodatek Mail Redirect. Sprawia on, że przekazując wiadomość, w polu „OD” pozostanie widoczny adres osoby wysyłającej to zapytanie. Funkcję używamy poprzez wybranie „przeadresuj” z „wiadomość” w pasku menu, lub skrótem CTRL+B.

Wiele osób może pomyśleć, że takie rozwiązanie pozwala wprowadzić kogoś w błąd. Np. poprzez celową modyfikację treści. Nic podobnego. Dodatek Mail Redirect umożliwia tylko przeadresowanie wiadomości, bez ingerencji w jej treść. Dodatek bardzo ułatwia i usprawnia udzielanie odpowiedzi na wiadomości przekazane.

źródło: http://www.ringelfordelegate.com/2012/02/before-you-move-redirect-your-mail/

Przeczytaj również:  Jak włączyć kamerkę w laptopie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *