ochrona danych

Jak chronić poufne dane

Z pewnością na swoim komputerze przechowujesz dane, które wymagają szczególnej ochrony. Oprócz stosowania haseł i programów chroniących przed nieautoryzowanym dostępem, możesz posłużyć się również naszą radą. Jest ona prosta, przez co bardzo skuteczna.

Krok 1 – zmień ikonę folderu, który chcesz chronić. Zrobisz to poprzez kliknięcie na nim PPPM i wybranie „właściwości”. Następnie przejdź do karty „dostosowanie”, na której kliknij „zmień ikonę…”.

ochrona danych
ochrona danych

Z listy dostępnych ikon wybierz tę, która nic nie przedstawia. Jest to pusta ikona, z nadaną przeźroczystością. Zaakceptuj wybór i sprawdź czy ikona została zmieniona. Jeżeli tak, powinieneś tylko widzieć nazwę folderu, bez żadnego znaku graficznego.

Krok 2 – zmień nazwę folderu, tak aby nic nie wskazywało na to, że w miejscu, w którym zostanie ukryty, coś się znajduje. Jeśli nazwa folderu brzmi np. „filmy”, powinieneś zastąpić ją pustym miejscem – poprzez wciśnięcie klawisza spacji. Niestety ten sposób nie działa. Konieczne jest nadanie innego znaku. Tym znakiem będzie tzw. „twarda spacja”. Aby ją uzyskać, musisz wpisać z klawiatury numerycznej „0160” z jednocześnie wciśniętym klawiszem alt.

W tym momencie Twój folder został ukryty przed wzorkiem innych użytkowników, ale dostępny dla Ciebie, gdyż wiesz w którym miejscu się znajduje. Zaletą tego rozwiązania nad systemowym rozwiązaniem „widok plików: ukryty”, jest łatwość w korzystaniu z tego foldera. Nie musisz każdorazowo zmieniać ustawień dla wyświetlania plików ukrytych.

http://www.veryicon.com/icons/holiday/halloween-1/ghost-4.html

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • jak zabezpieczyć dane
  • SafeStick
  • jak zabezpieczyć dane na USB
  • jak chronić tajne dane
Przeczytaj również:  Pozbądź się reklam z Adblock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *