Windows 8 logo

Pulpit zdalny Windows 8 – wygoda i bezpieczeństwo

Marzy ci się praca na swoim komputerze, nawet wtedy, kiedy jesteś daleko od niego? Wydaje ci się to niemożliwe? Jesteś w błędzie. Wystarczy uruchomić narzędzie pulpit zdalny Windows 8, aby móc obsługiwać swój komputer nawet z drugiego końca świata. Oczywiście jest to możliwe jeżeli nasz router/komputer jest odpowiednio ustawiony. Umożliwia dostęp ze świata zewnętrznego.

Aby to zrobić, przechodzimy do wyszukiwanie i wpisać pulpit zdalny.

pulpit zdalny Windows 8
pulpit zdalny Windows 8

Przechodzimy do zakładki “Zezwalaj na dostęp zdalny do komputera” i zaznaczamy odpowiednie pola wyboru, odpowiedzialne za uruchomienie tej usługi.

pulpit zdalny Windows 8
pulpit zdalny Windows 8
pulpit zdalny Windows 8
pulpit zdalny Windows 8

Kiedy może nam się przydać pulpit zdalny Windows 8? Sytuacji jest wiele. Najczęściej wtedy, kiedy opuszczamy swoje miejsce zamieszkania, ale pozostawiamy w nim włączony komputer, podłączony do sieci. Logując się do niego przez klienta pulpitu zdalnego, możemy na nim pracować tak samo, jakbyśmy siedzieli za jego klawiaturą. Należy tutaj zwrócić uwagę na szybkość łącza internetowego. Im wydajniejsze i szybsze łącze, tym większy komfort korzystania z pulpitu zdalnego. Zalety szybkiego łącza dostrzeżemy wtedy, kiedy zamierzamy pracować np. nad dokumentami, w których znajdują się zdjęcia.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

 • konfiguracja pulpitu zdalnego w Windows 8
 • jak skonfigurować pulpit zdalny w Windows 8
 • konfiguracja usługi pulpit zdalnego w systemie Windows 8
 • programy do sterowania komputerem na odległość – pulpit zdalny Windows 8
Przeczytaj również:  Błąd: 0xC004F025 Odmowa dostępu: żądana akcja wymaga podniesionych przywilejów

5 thoughts on “Pulpit zdalny Windows 8 – wygoda i bezpieczeństwo”

 1. Witam.
  Mam problem z połączeniem się poprzez pulpit zdalny. Próbuję połączyć się z Win7 do Win8. I cały czas wyskakuje błąd połączenia. Wszystko zrobiłem tak jak tu opisane ale na Win8 w zakładce „Właściwości systemu”/ „Zdalny” mam tylko pole „Zezwalaj na połączenie Pomocy zdalnej” brak sekcji „Pulpit zdalny”
  Chcę się połączyć z tabletem na którym jest Win8.
  W połączeniach sieciowych na Win7 widzę i mogę wejść w udziały na tablecie z win8.

 2. Witam. Mam taki problem: Ultrabook Lenovo z Windows 8 łączę się na pulpicie zdalnym z innymi komputerami jednak ikony na tych pulpitach są tak małe, że nawet nie wiem gdzie kliknąć aby jakoś to powiększyć. Jest na to jakaś rada ktoś może pomóc ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *