Pliki winmail.dat czym otworzyć bez jakiejkolwiek szkody – winmail.dat reader

Na pewno co jakiś czas dostajemy pliki, które nie zawsze idzie otworzyć tradycyjnymi programami. Wówczas wielu z nas zaczyna się bardzo interesować jak otworzyć owy plik. Jednak nawet nie znane nam pliki idzie bardzo łatwo otworzyć. Trzeba tylko wiedzieć jakie należy podjąć kroki. I wówczas dowiemy się winmail.dat czym otworzyć.

Często pliki te dostajemy wraz z naszymi wiadomościami w skrzynce pocztowej. I jeżeli i my zostaniemy posiadaczami takich plików musimy wiedzieć, że nadawca takiej informacji używa programu MS Exchange w programie Outlook. Program ten koduje maile w formacie RTF, która ma załączniki z rozszerzeniem .dat. Na pewno nie są używane one często. Dlatego też nie zawsze wiadomo winmail.dat czym otworzyć. Specjaliści od programów komputerowych zalecają wówczas użycie darmowego programu Winmail Opener. Wiele osób wtedy też decyduje się na kodowanie otrzymanego pliku za pomocą narzędzia o nazwie winmaildat. To na jaki sposób my się zdecydujemy zależy od nas samych oraz od tego jaki sposób będzie dla nas łatwiejszy.

Jeżeli i my używamy programu MS Exchange i nie chcemy wysyłać naszym odbiorącą pliku z rozszerzeniem .dat można ustawić to na swym komputerze. Wówczas należy w menu Narzędzia wyszukać i kliknąć w polecenie Opcje. Tam pokaże nam się zakładka o nazwie format poczty. Wtedy w zakładce mówiące o redukcji formatu wiadomości zmienianymi nasze rozszerzenie. Dzięki temu nie będziemy wysyłać plików z formatami trudnymi do otworzenia.

Aplikacje Winmail Opener moeżna pobrać klikając na poniższy link
http://download.cnet.com/Winmail-Opener/3000-2369_4-10469892.html?part=dl-&subj=dl&tag=button

Czym otworzyć winmail.dat
Czym otworzyć winmail.dat

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • jak otworzyć plik winmail.dat
  • otrzymałem załącznik winmail.dat
  • winmail.dat jak przekonwertować
  • co to jest za plik winmail.dat
  • winmail.dat reader
Przeczytaj również:  Pulpit zdalny Windows 8 – wygoda i bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *