openoffice

Sprawdź czym otworzyć plik odt

Plik odt, to plik elektronicznych aplikacji biurowych, takich jak prezentacje, arkusze kalkulacyjne, dokumenty tekstowe itp. Plik odt prezentuje koncepcję otwartych dokumentów, która pierwotnie została opracowana przez firmę Sun. Plik odt został dostosowany do korzystania z formatu XML, który z kolei opracowali informatycy z Microsoft i który wykorzystywany jest w plikach o rozszerzeniu doc. Okazuje się że pliki odt to doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą oderwać się od spuścizny Microsoftu.

Jeden z najlepszych i najczęściej używanych sposobów aby otworzyć plik odt, jest użycie programu MS Office Word. Chociaż Word nie jest przystosowany do obsługi tych plików w normalnych warunkach, to instalując do niego odpowiedni dodatek, możemy wzbogacić go o tę funkcję. Mimo że istnieje wiele takich łatek dostępnych w Internecie, to powszechnie stosowaną i tą której można zaufać jest Open XML / ODF Translator.

Inny sposób otwierania plików odt polega na instalacji oprogramowania biurowego, które specjalizuje się w obsłudze plików typu ODT. Jeden z najbardziej znanych programów, jest pakiet StarOffice lub OpenOffice. Są to darmowe odpowiedniki pakietu MS Office, które otworzą każdy plik odt.
Program do otwierania plików .odt .ods .odp .odf OpenOffice można pobrać ze strony -> http://www.openoffice.org/pl/

czym otworzyć .odt .ods .odp .odf
czym otworzyć .odt .ods .odp .odf

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • czym otworzyć pliki .odt .ods .odp .odf
  • plik z rozszerzeniem .odt .ods .odp .odf
  • program do otwierania plików .odt .ods .odp .odf
  • jak otworzyć plik .odt .ods .odp .odf
Przeczytaj również:  Dlaczego warto kupować chemię z Niemiec przez internet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *