Aktywacja Windows 7 niezbędna do pobierania aktualizacji

Aby pobrać jakiekolwiek aktualizacje w systemie Windows 7, musi być wykonana aktywacja Windows 7. Jeśli nie będziemy instalowali wszystkich dostępnych aktualizacji i poprawek, system może być narażony na ataki wirusów.
Aby aktywacja Windows 7 mogła się odbyć, potrzebny nam będzie klucz produktu. Znajdziesz go wewnątrz pakietu Windows Home/Profesional/Ultimate. Jeśli zakupiłeś system przez internet, został ci on przekazany w mailu. W przypadku, kiedy kupiłeś komputer, wyposażony od razu w Windows 7, klucz powinien być umieszczony na naklejce na obudowie komputera.

Najłatwiejsza aktywacja Windows 7 odbywa się przez internet. Musisz mieć do tego bezpośrednie połączenie z siecią, lub korzystać z modemu. Kliknij przycisk Start, następnie Komputer, wybierz polecenie Właściwości i w końcu Aktywuj system Windows teraz.

Aktywacja Windows 7
Aktywacja Windows 7
Aktywacja Windows 7
Aktywacja Windows 7

System Windows 7 spróbuje wykryć połączenie internetowe, a następnie połączyć się z serwerem. Po wyświetleniu się panelu do aktywowania, będziesz musiał wpisać hasło administratora, w celu potwierdzenia swoich uprawnień. Wpisz następnie klucz produktu i zaakceptuj. Tym samym aktywacja Windows 7 dobiegła końca.

Aktywacje Windows 7 możemy również dokonać nie posiadając dostępu do internetu. Wtedy należy wykonać telefon na infolinie do Microsoft. Dzwoniąc na infolinię musimy podać identyfikator instalacji który zostanie wygenerowany wybierając opcję aktywacji przez telefon.
Jak widać na rysunku powyżej również mamy możliwość zmiany klucza produktu 🙂 opcja bardzo przydatna.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • jak aktywować Windows 7
  • aktualizacje Windows 7
  • problem z Windows Update w Windows 7
  • nie działają aktualizacje w Windows 7
Przeczytaj również:  Jak wyczyścić rejestr? Czyszczenie rejestru poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *