Instalacja aplikacji,gier na android – niezaufane źródła

Po zakupie czy to telefonu komórkowego czy tabletu z systemem Android prędzej czy później będziemy chcieli zainstalować aplikacje ‘nieznanego’ pochodzenia.  Aplikacje czy gry przeznaczone do instalacji na system Android posiadają rozszerzenie APK. Aplikacje można pobrać z różnych źródeł np. Android Markiet, Softonic i niestety albo stety chomik. Co znajduje się na chomiku i czy jest bezpiecznie instalowanie aplikacji z chomika nie będę wnikał.  Należy jednak pamiętać, iż android domyślnie ma zablokowanie instalacji aplikacji z nieznanych źródeł. Oczywiście w bardzo prosty sposób można zmienić ustawienia, aby zainstalować aplikacje czy gry z niezaufanych źródeł.

W celu umożliwieniu instalacji aplikacji/gier na systemie Android z niezaufanych źródeł należy przejść do menu Ustawienia

ustawienia samsung galaxy s3
ustawienia samsung galaxy s3

Kolejno przechodzimy do Bezpieczeństwo

Android - menu bezpieczeństwo
Android – menu bezpieczeństwo

i zaznaczamy ptaka przy Nieznane źródła.

nieznane źródła Android
nieznane źródła Android

Zostaniemy poinformowani o zagrożeniu, które wynika ze zmiany ustawień, instalacji z niezaufanych źródeł.

nieznane źródła - Android odblokowanie
nieznane źródła – Android odblokowanie

Od tego momentu możemy instalować aplikację nieznanego pochodzenia.  Oczywiście zmieniając ustawienie umożliwiające instalację aplikacji/gier z niezaufanych źródeł znacząco zmniejszamy bezpieczeństwo. Warto na telefonie czy tablecie z systemem android zainstalować antywirusa np. firmy ESET – Endpoint Security for Android.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • problem z instalacją gier na smartphonie/telefonie
  • jak zainstalować gry w Samsung Galaxy
  • jak zainstalować aplikacje z niezaufanych źródeł
  • jak zainstalować apk
Przeczytaj również:  Udostępnianie Internetu za pomocą Smartfona - punkt dostępowy

3 thoughts on “Instalacja aplikacji,gier na android – niezaufane źródła”

  1. Ja pobieram Aplikacje i gry z [link] jest tam kupę gier i aplikacji na androida nawet płatnych które można pobrać za darmo. No i nie trzeba się rejestrować.

  2. Słyszałem pogłoskę, że instalując aplikację w ten sposób (czyli zezwalając na instalowanie aplikcji z źródeł nieznanego pochodzenia) traci się gwarancję. Czy to prawda ?

  3. Ja nie mogę kliknąć przycisku “Instaluj”, mogę tylko “Anuluj” (Już po ustawieniu nieznanych źródeł) (Samsung Galaxy S3 Neo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *