Jak usunąć konto na facebooku – Komplety Poradnik

Zastanawiasz się jak usunąć konto na Facebooku ? Kompletny poradnik pokaże Ci krok po kroku jak usunąć FB i wszystkie dane z tego portalu.

Era Facebooka i portali społecznościowych:

Portale społecznościowe cieszą się bardzo dużą popularnością, wiele osób zakłada sobie na nich konta, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi lub też nawiązać nowe znajomości. O ile jednak zakładanie konta na wielu portalach nie jest żadnym kłopotem o tyle większy problem może powstać, jeżeli z jakichkolwiek powodów zdecydujemy się na usuwanie swojego konta. Wydaje nam się że skoro tak łatwo przyszło je założyć, z taką samą łatwością będzie można je usunąć. Nic bardziej mylnego. Dobrym przykładem może być niezwykle popularny portal, jaki jest Facebook. Rejestracja i założenie konta można liczyć w sekundach, jednakże jego usunięcie to już znacznie bardziej skomplikowana historia.

Portal ten oferuje dwie możliwości osobom, które nie chcą już na nim istnieć i chcą usunąć konto na facebooku.

Krok 1:

Pierwszą opcją jest tak zwane tymczasowe usunięcie konta. Ta opcja jest szybsza, wystarczy kilka kliknięć myszką, jednak wielu osobom nie wystarcza. W praktyce bowiem konto ciągle jest w portalu, tylko zostaje przez nas dezaktywowane i nie jest widoczne dla innych użytkowników. W serwisie pozostają po nim  ślady w postaci wpisów i komentarzy.

Krok 1:

Aby wykonać taką operację należy wejść w ustawienia konta:

jak usunac fb

 

Krok 2:

Następnie wybrać zakładkę bezpieczeństwo i kliknąć opcje dezaktywuj konto.

usunięcie konta

Po wykonaniu tej czynności pojawia się prośba o podanie przyczyny tego ruchu. Do wyboru jest kilka standardowych i najczęściej podawanych odpowiedzi, jednak możemy także wpisać własny powód, jeżeli żaden z podanych nie jest tym, dla którego decydujemy się usunąć konto.

usuwanie konta na facebooku

Ten krok jest konieczny, abyśmy mogli dokonać tej czynności. Potem należy potwierdzić wybór, ponownie potwierdzić chęć deaktywacji konta, przepisać kod Captcha i wtedy dopiero ostatecznie możemy zakończyć tę czynność. Zaletą tej czynności jest to, iż jeżeli zmienimy zdanie i będziemy chcieli ponownie mieć konto na tym portalu, możemy je przywrócić. Sprawdza się to w przypadku, gdy chcemy sobie zrobić przerwę od Facebooka.

Przeczytaj również:  Jak założyć bloga?

Całkowite usunięcie konta na Facebooku:

Drugą metodą na usunięcie konta jest jego całkowite usunięcie konta na FB. Decydując się na to musimy jednak pamiętać, iż nie będziemy mogli ponownie założyć sobie konta.

Krok 1:

Zaloguj się na swoje konto i przekopiuj link poniżej i wklej do swojej przeglądarki:

https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Krok 2:

Jeżeli jesteś w 100% pewny, że chcesz usunąć konto, kliknij przycisk usuń moje konto.

usuń konto

Krok 3:

Wpisz swoje hasło oraz przepis kod zabezpieczający z obrazka i kliknij usuń konto.

jak usunąć konto na fb

Krok 4:

całkowite usunięcie

Dopiero po 14 dniach zostaje trwale usunięte, najlepiej więc przez ten czas na nie nie wchodzić. Oczywiście w ciągu tych dni możemy bez trudu przywrócić swoje konto, jeżeli zalogujemy się ponownie na konto, pojawi nam się informacja:

usuń

I w ten prosty sposób zaprezentowałem jak usunąć fb w kilka minut. Jeżeli są jakieś pytania o Facebooka, usunięcie konta na Facebooku – napisz komentarz poniżej, postaramy się pomóc.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • Jak usunąć FB
  • Jak usunąć konto na facebooku
  • Usuwanie konta na facebooku
  • Usuń konto na facebooku
  • Usuń konto facebook

One thought on “Jak usunąć konto na facebooku – Komplety Poradnik”

  1. witam! chciałabym zadać pytanie odnośnie usunięcia konta na facebooku.
    Jeśli usunę swoje konto to komentarze, które pisałam u znajomych i innych osób- których nawet nie mam w znajomych będą nadal widoczne ? jeśli tak, to czy nadal będą widniały pod moim imieniem i nazwiskiem, czy po prostu znikną wraz z usunięciem konta ? Proszę o odpowiedź 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *