edycja pdf

Jak edytować plik PDF online w 2 minuty – Program do edycji pdf

Pliki w formacie PDF to jedne z częściej przesyłanych dokumentów. Powodem tego jest to, że niezwykle łatwo można je otworzyć, ponadto dokumentu utworzonego w takim formacie zazwyczaj nie da się edytować z poziomu przeglądarki takich plików. Dlatego też nie ma możliwości przypadkowego wykasowania pewnych elementów dokumentu lub też jego modyfikacji. Atutem tego formatu jest także to, że w razie potrzeby można dokumenty chronić przed dokonaniem jakichkolwiek zmian, na przykład przy pomocy hasła.

Jednakże bywają sytuacje, w których musimy dokonać zmian w tego typu dokumentach, zadając sobie najczęściej pytanie w jaki sposób to zrobić. Zazwyczaj w takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest pobranie odpowiedniego oprogramowania, które pozwoli na edycję i modyfikację takich dokumentów.

Edycja PDF w Acrobat Reader XI:

Najnowsze oprogramowanie Acrobat Reader XI, które jest najczęściej stosowane do otwierania tego typu plików umożliwia już edycję dokumentów w pewnym zakresie, jeżeli nie są zabezpieczone na przykład hasłem. Wystarczy w zakładce narzędzia wybrać opcję -> edytuj zawartość. Po wskazaniu części dokumentu który ma zostać poddane edycji zostaną aktywowane odpowiednie do tego celu narzędzia.

Dzięki temu można edytować i zmieniać nie tylko tekst, ale także grafikę czy wielkość poszczególnych elementów zamieszczonych w dokumencie.

Program umożliwia także konwersję dokumentów z formatu PDF do formatu .xls, .pps czy .doc.

A teraz dowiesz się Jak edytować plik PDF w najszybszy sposób krok po kroku:

Edycja plików PDF online w 2 minuty – Najprostszy sposób:

Od pewnego czasu istnieje w internecie strona PDFescape, która umożliwia użytkownikom edycje, tworzenie plików PDF kompletnie za darmo (do 10 mb lub do 100 stron). W odróżnieniu od innych programów, które często są płatne, PDFescape pozwala na edycje online (w oknie przeglądarki) co pozwala zaoszczędzić sporo czasu na instalacje, zapoznanie się z programem. Praktycznie jesteśmy w stanie edytować każdy dokument PDF do 2 minut.

Przeczytaj również:  Jak sprawdzić prędkość internetu

Krok 1:

Przejdź na stronę http://www.pdfescape.com a następnie kliknij przycisk EDIT Your PDF NOW.

edycja pdfKrok 2:

Wybierz jedną z 4 opcji.

W przypadku edycji pliku, który jest na komputerze, wybierz drugą opcje. Jeżeli chcesz stworzyć nowy dokument PDF wybierz opcje pierwszą. My wybieramy opcje drugą, ponieważ chcemy edytować plik PDF programem do edycji PDF.

edytować plik pdfKrok 3:

Wybierz dokument z dysku, który ma do 10 mb i poniżej 100 stron i kliknij Upload:

krok 3Krok 4:

Pojawi nam się dokument na stronie. Po lewej stronie są do wyboru zakładki z narzędziami. Np. wstawianie tekstu, wstawianie obrazka lub linków. Zaznaczanie na inne kolory, dodawanie adnotacji, skracanie dokumentów, edytowanie dokumentów pdf oraz wiele więcej.

Edytowany dokument widzimy w czasie rzeczywistym.

edytowanie dokumentu pdfKrok 5:

Jeżeli jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego i mamy zedytowany dokument .pdf zapisujemy go na dysku twardym. Aby to zrobić, należy kliknąć przycisk zaznaczony na obrazku poniżej: edycjaI mam gotowy zedytowany plik PDF.

Jednakże poza tym programem można poszukać innych narzędzi, które także są bardzo skuteczne. Należą do nich takie jak na przykład PDF Editor czy Foxit Reader.

Mają one bardzo wiele funkcji, i w zasadzie tylko od potrzeb użytkownika zależy wybór programu. Często jednak wyznacznikiem jest także rodzaj stosowanego systemu operacyjnego.

Jeżeli ktoś nie ma czasu lub ochoty na pobieranie dodatkowego oprogramowania powinien wiedzieć, że istnieje także możliwość edytowania dokumentów zapisanych w formacie PDF w edytorze tekstu WORD, który jest jednym z częściej stosowanych.  Wystarczy wybrany plik PDF otworzyć przy pomocy WORDa. Potem dokonuje się zmian, a efekt końcowy należy zapisać jak format PDF.

W tym przypadku jednak efekt konwersji zależy od posiadanej wersji edytora WORD oraz bardzo często także od tego, jaki dokument chcemy otworzyć. Najlepiej konwertują się te w których jest więcej tekstu.

Przeczytaj również:  Jaki Internet LTE bez limitu - Porównanie ofert

Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z edycją pliku PDF napisz komentarz poniżej, postaramy się pomóc.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • Jak edytować plik PDF
  • Jak edytować PDF
  • Edytowanie PDF
  • Edytor PDF online
  • Edytowanie pdf online

5 thoughts on “Jak edytować plik PDF online w 2 minuty – Program do edycji pdf”

  1. witam, mam pytanie gdzie zapisuje sie na dysku wybrany plik? zalaczylem plik pdf skaldajacy sie z paru stron, wybralem jedna strone, klikam na zapisz (jak na pokazanym obrazku) ale nie moge nigdzie go znalesc, prosze o pomoc. pzdr.

  2. A co poza samą edycją można zrobić dzięki temu sposobowi? Czy da się na przykład scalić kilka pdfów w jeden i to zapisać na dysku? Przydałoby mi się zrobić coś takiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *