Pulpit zdalny Windows 7 – jedna z przyczyn odmowy działania

Jedną z najlepszych funkcji systemu Windows 7 jest pulpit zdalny Windows 7. Po raz pierwszy pojawił się on w systemie Windows XP. Pulpit zdalny Windows 7 pozwala przejąć kontrolę nad innym komputerem, nie będąc przy nim fizycznie.

Zdarzają się niestety sytuacje, kiedy pulpit zdalny Windows 7 odmawia działania, pomimo prawidłowo skonfigurowanych opcji. Co może być tego przyczyną? Często dzieje się tak w sytuacji, kiedy w komputerze zainstalowana została karta graficzna nVidia, do której wykonaliśmy aktualizację. Jednym z błędów tych sterowników jest zablokowanie możliwości połączenia z pulpitem zdalnym. W takiej sytuacji komputer wyświetla tylko komunikat, że nie można się połączyć z komputerem hosta. O prawdziwej przyczynie awarii informuje nas tylko tajemniczy komunikat w dzienniku zdarzeń.

pulpit zdalny Windows 7
pulpit zdalny Windows 7

Rozwiązaniem takiego problemu może być przywrócenie poprzedniego sterownika do karty graficznej. Jeśli jednak nie chcemy tego robić, możemy zamienić pulpit zdalny Windows 7 na inne oprogramowanie, np. VNC, TeamViewer.

pulpit zdalny Windows 7
pulpit zdalny Windows 7

Z doświadczenia mogę z czystym sercem polecić korzystanie z aplikacji TeamViewer. Prędkość działania nawet przy bardzo słabym łączu jest wystarczająca do płynnej pracy na drugim komputerze. Aplikacja TeamViewer umożliwia transfer plików, rejestracje całej sesji. Warto nadmienić, iż aplikacja TeamViewer dostępna jest też na urządzenia mobilne – Android.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • dostęp zdalny do komputera z innego miejsca
  • jak skonfigurować pulpit zdalny w Windows 7/Windows 8
  • konfiguracja usługi pulpit zdalnego w systemie Windows 7
  • programy do sterowania komputerem na odległość
Przeczytaj również:  Jak zredukować programy uruchamiane przy starcie Windows 7

One thought on “Pulpit zdalny Windows 7 – jedna z przyczyn odmowy działania”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *