Jak wyczyścić plik stronicowania Windows 7/Windows 8

Na pewno zadanie jakie polega na wyczyszczeniu pliku stronicowania/wymiany nie jest dobre. Jednak w wielu przypadkach to takie działanie może doprowadzić do zwiększenie zabezpieczenia naszego komputera. By jednak wszystko przebiegło prawidłowo i nasz plik stronicowania Windows 7/Windows 8 nie namieszał nam w naszym systemie warto poprosić o pomoc kompetentną osobę.

Jeśli jednak my takiej nie znamy, warto w Internecie poszukać cennych rad. Ze strony Microsoft-u można pobrać fix – http://support.microsoft.com/kb/314834/pl#FixItForMeAlways

czyszczenie pliku wymiany Windows 7
czyszczenie pliku wymiany Windows 7

By zacząć wszystko w jak najlepszym porządku należy kliknąć przycisk Fix-it oraz kliknąć na polecenie uruchom. Następnie w oknie pojawi się informacja iż następuje pobieranie pliku. Po rozpakowaniu pobranego pliku wszystko przebiegnie automatycznie.

Gdy jednak samodzielnie decydujemy się na to by nasz plik stronicowania Windows 7/Windows 8 został usunięty\wyczyszczony należy uruchomić edytor rejestru a następnie  przejść do ciągu  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management. Pozostało nam dodanie bądź zmiana ciągu o nazwie ClearPageFileAtShutdown i ustawienie wartości 1.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • czyszczenie pliku wymiany Windows 7/Windows 8
  • jak wyczyścić plik wymiany w Windows 7
  • jak wyczyścić plik stronicowania w Windows7/Windows 8

 

Przeczytaj również:  Pulpit zdalny Windows 8 – wygoda i bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *