Windows 8 logo

Przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8 – co to jest?

Przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8 to przydatne narzędzie, pozwalające nam wrócić do wcześniejszych ustawień Windows 8. Narzędzie to znamy z wcześniejszych odsłon Windowsa  W wersji 8 zmienił się trochę jego wygląd, oraz sposób uruchamiania.

Przywracanie systemu w Windows 8:

Mając na swoim komputerze zainstalowany Windows 8, przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8 możemy włączyć poprzez wpisanie do panelu wyszukiwania hasła „odzyskiwanie”.

Odzyskiwanie systemu Windows 854
Odzyskiwanie systemu Windows 854

W dalszej kolejności wchodzimy w „ustawienia” i wybieramy pozycję „odzyskiwanie”.

Odzyskiwanie systemu Windows 8
Odzyskiwanie systemu Windows 8

W tym momencie uruchomić powinien się kreator przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8, który krok po kroku poprowadzi nas przez cały proces przywracania ustawień systemu.

Przywracanie systemu Windows 8
Przywracanie systemu Windows 8

Opisane narzędzie oferuje więcej możliwości, niż te które znaliśmy z wcześniejszych wersji Windows.  Możliwe na przykład jest odświeżenie całego systemu, bez konieczności jego instalowania z płyty lub partycji recovery. Przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8 pozwala zrezygnować z czasochłonnego oraz uciążliwego „stawiania czystego systemu”, dzięki zautomatyzowanemu procesowi samonaprawy.

Kreator przywracania Windows 8
Kreator przywracania Windows 8

UWAGA !!!

  • wybranie opcji odświeżenie komputera powoduje ponowną instalacje systemu Windows 8 przy zachowaniu plików osobistych, dokumentów, ustawień oraz aplikacji dostarczonych z komputerem bądź pochodzących z Sklepu Windows
  • opcja Usuwanie wszystkich danych i ponowna instalacja systemu Windows 8 jak sama nazwa mówi powoduje przywracanie system do stanu początkowego, skutkiem jest skasowanie całej zawartości plików osobistych, ustawień, aplikacji itd. Dlatego przed skorzystaniem z opcji Usuwanie wszystkich danych i ponowna instalacja systemu Windows 8 konieczne jest wykonani kopii wszystkich dokumentów które chcemy zachować.
  • opcja odzyskiwanie plików – historia plików umożliwia nam odtworzenie/odzyskanie skasowanych plików jak również odtworzenie wcześniejszych wersji plików. Bardzo fajną funkcją jest odzyskiwanie plików. Historia plików to nic innego jak kopia zapasowa plików znajdujących się w określonych bibliotekach, elementach ulubionych, usłudze Microsoft SkyDrive.

W najbliższym czasie postaram się zaprezentować jak działa historia plików w systemie Windows 8 i jak z niej sensownie korzystać.
W systemie Windows 8 jak widać mechanizm przywracania systemu Windows został znacząco wzbogacony.

Przeczytaj również:  Stosuj skaner online (antywirus), aby sprawdzić swój komputer

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • przywracanie systemu Windows 8
  • gdzie znajdę mechanizm przywracania systemu Windows 8
  • jak przywrócić Windows 8
  • punkt przywracania w systemie Windows 8
  • Windows 8 przywracanie systemu

 

3 thoughts on “Przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8 – co to jest?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *