huawei e3131 aero2

Jaki modem do Aero2 – najtańsze modemy

Aero2 to dostępna na naszym rynku oferta darmowego Internetu bez żądnych ograniczeń. Firma, która go udostępnia zobowiązała się do świadczenia darmowego dostępu do sieci w ramach wygranego przetargu na świadczenie usług telekomunikacyjnych w naszym kraju. Aby skorzystać z ich oferty wystarczy jedynie zamówić w firmie kartę SIM, która będzie służyć nam do łączenia się z Internetem.

Jednakże sama karta SIM nie wystarczy do tego, aby bez problemów można było łączyć się z Internetem.  By móc korzystać z Internetu na komputerze czy laptopie, niezbędny może okazać się odpowiedni modem. Wprawdzie niektóre laptopy czy mniejsze notebooki mają wbudowane modemy, jednakże nie zawsze ich parametry techniczne są odpowiednie do tego, aby można było na nich korzystać właśnie z AERO2. Zastanawiasz się jaki modem do Aero2 jest najlepszy? Pomożemy Ci w wyborze w tym w kolejnym akapcie.

Jaki modem do Aero2 ?

Modemów jest na rynku bardzo wiele i dlatego wybór odpowiedniego nie zawsze jest łatwy. Należy jednak pamiętać o tym, iż AERO 2 działa w technologii HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2600 MHz). Zasięg LTE jeszcze nie jest w pełni dostosowany, dlatego często korzystanie z Internetu przy pomocy tego łącza może być problemem. Lepiej jest zdecydować się na korzystanie z usługi w paśmie 900 MHz. Dlatego wybierając modem należy zwrócić uwagę, czy ta częstotliwość jest przez niego obsługiwana. Ponieważ to pasmo należy do nieco starszej technologii, o wiele rzadziej wykorzystywanej bywa, że niektóre modemy nie będą współpracować z kartami SIM Aero 2.

modem do aero2

Istotne jest także to, aby modem umożliwiał pobieranie danych w minimalnej prędkości 14 Mbit/s. Inaczej mogą być problemy z prawidłowym działaniem usługi. Jest wiele firm, które produkują tego typu modemy, jednakże największym powodzeniem cieszą się te wyprodukowane przez firmę Huawei. Sam operator poleca kilka modeli tego właśnie producenta, uznając je jako najbardziej odpowiednie, jak na przykład Huawei E182E, Huawei E36 czy Huawei E398. Odpowiednie parametry mają także produkty firmy ZTE. Oczywiście zamiast kupna modemu możemy do przeglądania stron internetowych wykorzystać tablet lub telefon komórkowy, wiele starszych modeli bez problemu sobie radzi w tej sytuacji.

Przeczytaj również:  Jak sprawdzić prędkość internetu

Najtańszy i najbardziej popularny modem działający z Aero2

huawei e3131 aero2

Huawei E3131 – do zakupu np. w salonach Play lub większych sieciach w okolicach 100 zł. Również na allegro znajduje się setki ofert tego modelu kompatybilnego z Aero2. Więc jeżeli nie masz specjalnych wymagań i chcesz, aby internet działał płynnie według nas najlepszym wyborem będzie modem E3131.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • Jaki modem do Aero2
  • Najlepszy modem do Aero2
  • Aero 2 jaki kupić modem
  • Jaki modem działa do Aero2
  • Aero2 działające modemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *