Jak włączyć przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 7

Wielu osobom narzędzie przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 7 wielokrotnie pomogło odzyskać władzę nad swoim komputerem. Warto skorzystać z tej możliwości, kiedy w systemie wystąpiły nieoczekiwane zmiany, lub by usunąć mniej groźne wirusy (np. popularny ostatnio wirus wyświetlający komunikat od „policji” i blokujący komputer).

Jak uruchomić przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 7 ?. Możliwe to jest wyłącznie z poziomu konta administratora, więc na takie konto musimy się zalogować. Następnie rozwijamy menu START, gdzie z w katalogu WSZYSTKIE PROGRAMY wyszukujemy Narzędzia systemowe, a tam Przywracanie systemu.

Przywracanie systemu Windows 7
Przywracanie systemu Windows 7

Kolejne kroki wykonujemy zgodnie z kreatorem. Dochodząc do listy wyboru punktu przywracania, wybieramy ten punkt, do którego chcemy się cofnąć z ustawieniami komputera.

 

Przywracanie systemu Windows 7
Przywracanie systemu Windows 7
Przywracanie systemu Windows 7
Przywracanie systemu Windows 7
Przywracanie systemu Windows 7
Przywracanie systemu Windows 7

Warto wiedzieć, że przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 7 jest w pełni bezpieczną i odwracalną czynnością, która nie pociąga za sobą ryzyka utraty danych i utworzonych plików. Cofnięcie przywracania możliwe jest w tym samym miejscu, w którym uruchomiliśmy przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 7.

Jak widać powyżej uruchomienie mechanizmu do odzyskiwania systemu w Windows 7 zajmie nam dosłownie 2 minuty. Jednak sam proces odzyskiwania/odtwarzania systemu Windows 7 może zając nawet do godziny czasu. W dużej mierze zależy to od sprzętu jakim dysponujemy. Nigdy nie powinniśmy resetować komputera podczas gdy trwa odtwarzanie/przywracanie systemu Windows 7.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • jak włączyć przywracanie systemu w Windows 7
  • jak wyłączyć przywracanie systemu w Windows 7
  • jak przywrócić system z określonego dnia – Windows 7
  • przywracanie systemu Windows 7 – jak włączyć
Przeczytaj również:  Ctfmon.exe – bać się czy nie bać się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *