Jak zredukować programy uruchamiane przy starcie Windows 7

Nie ma chyba nic bardziej denerwującego niż długie uruchamianie się komputera. Czas ten zależny jest od kilku czynników. Do najważniejszych należy ilość dostępnej pamięci RAM, oraz programy uruchamiane przy starcie Windows 7. Zwiększenie pamięci nie zawsze jest możliwe. Należy zatem wyłączyć wybrane programy uruchamiane przy starcie Windows 7, aby tym samym przyspieszyć włączanie się laptopa lub Pcta.

Jak tego dokonać? Najłatwiejszą drogą będzie użycie skrótu Win+R, które wywoła na pulpit okno „Uruchom”. Możemy także rozwinąć menu Start. Na samym dole listy pojawi się pole do wpisania komendy. W okienku uruchom wpisujemy komendę „msconfig” i zatwierdzamy enterem.

szybsze uruchamianie Windows 7
szybsze uruchamianie Windows 7

W nowo wyświetlonym okienku przechodzimy do zakładki Uruchamianie, gdzie wyświetlają się wszystkie programy uruchamiane przy starcie Windows 7.

autostart Windows 7
autostart Windows 7

W zależności od swoich potrzeb, odznaczamy te programy, których uruchamianie przy starcie Windows nie jest konieczne. Im większą ilość programów wyłączymy, tym szybciej nasz komputer będzie się włączał, oszczędzając przy tym nasze nerwy i czas.
W internecie jest szereg różnych programów służących do optymalizacji startu systemu Windows 7. Godnym polecenia jest program o nazwie Soluto (https://www.soluto.com/). Umiejętne zrobienie tuningu znacznie skróci start systemu Windows 7. Oczywiście wszystko wykonujemy na swoją odpowiedzialność. Lepiej wyłączyć mniej niż za dużo.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • auto-start systemu Windows 7
  • wolne uruchamianie Windows 7
  • jak przyspieszyć uruchamianie Windows 7
  • optymalizacja Windows 7
  • szybsze uruchamianie Windows 7
  • Jak zredukować programy uruchamiane przy starcie Windows 7

 

Przeczytaj również:  Jak wykorzystać działanie ophcrack Windows 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *