Czyszczenie DNS – rozwiązaniem gdy strony się nie otwierają

Być może spotkała was kiedyś sytuacja, w której nie mogliście otworzyć adresu strony, pomimo że na innym komputerze wczytywała się ona od razu. Takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości. Rozwiązaniem tego problemu jest czyszczenie DNS.

W komputerowej pamięci DNS przechorowywane są wszystkie informacje o stronach, na które wchodziliśmy. Najważniejszą z danych jest adres IP konkretnej domeny. W przypadku, jeśli strona zostanie przeniesiona na inny serwer, zmieni się jej adres IP. Adres DNS, czyli nazwa www.adres-strony.pl pozostanie natomiast bez zmian. Komputer będzie chciał się połączyć z adresem IP, który jest zapisany w pamięci. Nie znajdzie tam jednak poszukiwanej strony.

Czyszczenie DNS można przeprowadzić w następujący sposób. Należy otworzyć wiersz poleceń (konsolę), poprzez wpisanie w okienku „uruchom” komendy CMD. Następnie w konsoli wpisujemy następujący ciąg znaków „ipconfig /flushdns”. Komenda odpowiada za czyszczenie DNS. Wchodząc teraz ponownie na szukaną stronę, informacje o niej zostaną na nowo zapisane w cache’u DNS.

czyszczenie pamięci dns
czyszczenie pamięci dns

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • czyszczenie pamięci dns w Windows 7
  • czyszczenie pamięci dns w Windows 8
  • komenda do czyszczenia dns w Windows 7
  • komenda do czyszczenia dns Windows 8
  • jak wyczyścić pamięć dns
Przeczytaj również:  Pliki winmail.dat czym otworzyć bez jakiejkolwiek szkody - winmail.dat reader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *