Udostępnianie Internetu za pomocą Smartfona – punkt dostępowy

Samsung Galaxy S3

Posiadając telefon wyposażony w system Android mający dostęp do Internetu w bardzo prosty sposób możemy udostępnić innym użytkownikom posiadającym odbiornik Wi-Fi Internet.

Nasz telefon/smartfon będzie pełnił funkcję routera/punktu dostępowego do Internetu.

Ograniczeniem jest ilość urządzeń, które może jednocześnie korzystać z naszego punktu dostępowego.

Poniżej przedstawię na przykładzie telefonu Samsung Galaxy S3 jak włączyć udostępnianie Internetu w smartfonie – włączyć punkt dostępowy do Internetu. Zdjęcia udostępnione za zgodą administracji bloga nju.

Klikamy na menu Ustawienia

ustawienia samsung galaxy s3
ustawienia samsung galaxy s3

wybieramy zakładkę więcej ustawień

punkt dostępowy - Android - Samsung Galaxy S3
punkt dostępowy – Android – Samsung Galaxy S3

ukazała nam się zakładka Udostępnianie Internetu – na którą wchodzimy. Pozostał nam przesunąć suwak przy opcji Router Wi-Fi (internet możemy również udostępnić za pomocą router-a bluetooth).

udostepnianie internetu menu udostepnianie internetu
udostepnianie internetu menu udostepnianie internetu

ostatnie okno informuje nas o włączeniu routera Wi-Fi i wyłączeniu urządzenia Wi-Fi jeżeli mieliśmy włączone w telefonie/smartfonie. Klikając przycisk OK zatwierdzamy zmiany – telefon/smartfon od tego momentu pełni funkcję punktu dostępowego dla innych urządzeń.

udostępnianie internetu Android
udostępnianie internetu Android

Oczywiście mamy możliwość skonfigurowania dodatkowych opcji.
Klikając na zakładkę Router Wi-Fi możemy skonfigurować odpowiednie ustawienia.

włącznie Internetu Smart-fon Samung Galaxy S3
włącznie Internetu Smart-fon Samung Galaxy S3

Jak widzimy na rysunku powyżej nasz punkt dostępowy nazywa się AndroidAP. Poniżej mamy wyświetlone parametry za pomocą których możemy połączyć się z naszym punktem dostępowym.
Wszystkie parametry, nazwę wyświetlaną, hasło, metodę uwierzytelniania możemy zmienić klikając na przycisk Konfiguruj.

konfiguracja routera Wi-Fi w Samsung Galaxy S3
konfiguracja routera Wi-Fi w Samsung Galaxy S3

Mamy również możliwość zmiany trybu połączenia. Wybierając opcję tylko dozwolone urządzenia autoryzacja urządzeń które mają mieć dostęp do naszego punktu dostępowego będzie się odbywała na naszym smartfonie.

router Wi-Fi Samsung Galasy S III
router Wi-Fi Samsung Galasy S III

Wg. mnie jest to bardzo przydatna opcja. Zdarzają się sytuacje w którym odmówi nam posłuszeństwa modem w laptopie a pilnie potrzebujemy mieć dostęp do Internetu. Wtedy w prosty sposób możemy przestawić telefon/smartfon aby pełnił rolę routera Wi-Fi.


.

Strona szukana również na frazy:

 • udostępnianie internetu za pomocą komórki
 • jak udostępnić internet przez telefon
 • jak udostępnić internet przez smartphone
 • udostępnianie internetu w telefonie Samsung Galaxy S3

20 Comments on Udostępnianie Internetu za pomocą Smartfona – punkt dostępowy

 1. robię wszystko zgodnie z poradnikiem i internetu w laptopie jak nie było tak nie ma. Powiem tylko, że po kablu od telefonu jest wszystko ok.

 2. Mi pisze że „ustawienia tego komputera nie są zgodne z wymaganiami sieci” (coś w ty stylu).
  wie ktoś może jak to skonfigurować bo przeszuka,łem centrum sieci itp. ale nic mi nie wyszło.

 3. Logiczne przeciez ze jak w telefonie mamy wylaczonego neta to nie udostepni go nikomu, co prawda podlaczy do routera ale neta nie bedzie :) Takie male info na przyszlosc

  • Niooo logiczne, ale czasem można coś przeoczyć, też miałam ten problem :) Zapomniałam, że wyłączyłam necik wcześniej 😀 Pozdrawiam, i dzięki za info!

 4. Mam pytanie – w taki właśnie sposób korzystam z internetu w pracy. Mam w telefonie internet aero2 i uruchamiam router wifi. Czy w takim przypadku pracodawca ma możliwość monitorowania odwiedzanych stron?

 5. Mam pytanie – w taki właśnie sposób korzystam z internetu w pracy. Mam w telefonie internet aero2 i uruchamiam router wifi. Czy w takim przypadku pracodawca ma możliwość monitorowania odwiedzanych stron na służbowym komputerze? W przeglądarce mam oczywiście wyłączone zapisywanie historii.

 6. a ja mam pytanie czy da rade wylaczyc agresywne filmiki w prawie kazdym artylule na onecie lub wp. Podczas czytania wiadomosci na dole jest zawsze jakis filmik ktory sie odtwarza i zabiera mi tranfser

 7. Jestem posiadaczem dwóch Samsungów Galaxy S duos i w obydwu mam ten sam problem. Po włączeniu routera WiFi i połączeniu się z tabletem, laptopem, urządzenia się widzą, ale nie mogę na nich korzystać z netu. Robię dokładnie to samo co w instrukcjach i nic, z innych urządzeń nie ma problemu. Wymiana karty innego operatora czy praca na dwóch kartach, internet na telefonie działa, a na tablecie czy lapku nie.

 8. Ja robiłam dokładnie to samo , a na użądzeniu któremu udostępniłam internet pokazało się że jest połączenie , ale gdy prubuje sie korzystać z iternetu to pisze że jest niepołączone

 9. Dla osób które mają problem z braku połączenia i internetem po poprawnym skonfigurowaniu punktu dostępu w naszym smartphonie. Proszę również uruchomić „Dane komórkowe” bądź „Transmisja pakietu danych”

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


Przeczytaj poprzedni wpis:
logo Windows 7
Aktywacja Windows 7 niezbędna do pobierania aktualizacji

Aby pobrać jakiekolwiek aktualizacje w systemie Windows 7, musi być wykonana aktywacja Windows 7. Jeśli nie będziemy instalowali wszystkich dostępnych...

Zamknij