Nufi.pl - Blog Poradnikowy

Windows 8, Windows 7, Sprzęt, SEO,Android, Poradniki, Pomoc techniczna

Windows 8

Przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8 – co to jest?

Windows 8 logo

Windows 8 logo

Przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8 to przydatne narzędzie, pozwalające nam wrócić do wcześniejszych ustawień Windows 8. Narzędzie to znamy z wcześniejszych odsłon Windowsa  W wersji 8 zmienił się trochę jego wygląd, oraz sposób uruchamiania.

Przywracanie systemu w Windows 8:

Mając na swoim komputerze zainstalowany Windows 8, przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8 możemy włączyć poprzez wpisanie do panelu wyszukiwania hasła „odzyskiwanie”.

Odzyskiwanie systemu Windows 854

Odzyskiwanie systemu Windows 854

W dalszej kolejności wchodzimy w „ustawienia” i wybieramy pozycję „odzyskiwanie”.

Odzyskiwanie systemu Windows 8

Odzyskiwanie systemu Windows 8

W tym momencie uruchomić powinien się kreator przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8, który krok po kroku poprowadzi nas przez cały proces przywracania ustawień systemu.

Przywracanie systemu Windows 8

Przywracanie systemu Windows 8

Opisane narzędzie oferuje więcej możliwości, niż te które znaliśmy z wcześniejszych wersji Windows.  Możliwe na przykład jest odświeżenie całego systemu, bez konieczności jego instalowania z płyty lub partycji recovery. Przywracanie/odzyskiwanie systemu Windows 8 pozwala zrezygnować z czasochłonnego oraz uciążliwego „stawiania czystego systemu”, dzięki zautomatyzowanemu procesowi samonaprawy.

Kreator przywracania Windows 8

Kreator przywracania Windows 8

UWAGA !!!

 • wybranie opcji odświeżenie komputera powoduje ponowną instalacje systemu Windows 8 przy zachowaniu plików osobistych, dokumentów, ustawień oraz aplikacji dostarczonych z komputerem bądź pochodzących z Sklepu Windows
 • opcja Usuwanie wszystkich danych i ponowna instalacja systemu Windows 8 jak sama nazwa mówi powoduje przywracanie system do stanu początkowego, skutkiem jest skasowanie całej zawartości plików osobistych, ustawień, aplikacji itd. Dlatego przed skorzystaniem z opcji Usuwanie wszystkich danych i ponowna instalacja systemu Windows 8 konieczne jest wykonani kopii wszystkich dokumentów które chcemy zachować.
 • opcja odzyskiwanie plików – historia plików umożliwia nam odtworzenie/odzyskanie skasowanych plików jak również odtworzenie wcześniejszych wersji plików. Bardzo fajną funkcją jest odzyskiwanie plików. Historia plików to nic innego jak kopia zapasowa plików znajdujących się w określonych bibliotekach, elementach ulubionych, usłudze Microsoft SkyDrive.

W najbliższym czasie postaram się zaprezentować jak działa historia plików w systemie Windows 8 i jak z niej sensownie korzystać.
W systemie Windows 8 jak widać mechanizm przywracania systemu Windows został znacząco wzbogacony.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

 • przywracanie systemu Windows 8
 • gdzie znajdę mechanizm przywracania systemu Windows 8
 • jak przywrócić Windows 8
 • punkt przywracania w systemie Windows 8
 • Windows 8 przywracanie systemu

 

1 Komentarz

 1. sonic6667

  Przydatne ale mam bardzo rozwalony komputer po trojanie filmowym

Leave a Reply

Theme by Anders Norén

Przeczytaj poprzedni wpis:
jak wyczyscic rejestr
Jak wyczyścić rejestr? Czyszczenie rejestru poradnik

Jak wyczyścić rejestr - Czyszczenie rejestru poradnik. Czas: 5 minut, poziom łatwy. Większość z użytkowników komputerów nie zdaje sobie sprawy, że...

Zamknij