Instalacja aplikacji,gier na android – niezaufane źródła

Po zakupie czy to telefonu komórkowego czy tabletu z systemem Android prędzej czy później będziemy chcieli zainstalować aplikacje ‘nieznanego’ pochodzenia.  Aplikacje czy gry przeznaczone do instalacji na system Android posiadają rozszerzenie APK. Aplikacje można pobrać z różnych źródeł np. Android Markiet, Softonic i niestety albo stety chomik. Co znajduje się na chomiku i czy jest bezpiecznie instalowanie aplikacji z chomika nie będę wnikał.  Należy jednak pamiętać, iż android domyślnie ma zablokowanie instalacji aplikacji z nieznanych źródeł. Oczywiście w bardzo prosty sposób można zmienić ustawienia, aby zainstalować aplikacje czy gry z niezaufanych źródeł.

W celu umożliwieniu instalacji aplikacji/gier na systemie Android z niezaufanych źródeł należy przejść do menu Ustawienia

ustawienia samsung galaxy s3
ustawienia samsung galaxy s3

Kolejno przechodzimy do Bezpieczeństwo

Android - menu bezpieczeństwo
Android – menu bezpieczeństwo

i zaznaczamy ptaka przy Nieznane źródła.

nieznane źródła Android
nieznane źródła Android

Zostaniemy poinformowani o zagrożeniu, które wynika ze zmiany ustawień, instalacji z niezaufanych źródeł.

nieznane źródła - Android odblokowanie
nieznane źródła – Android odblokowanie

Od tego momentu możemy instalować aplikację nieznanego pochodzenia.  Oczywiście zmieniając ustawienie umożliwiające instalację aplikacji/gier z niezaufanych źródeł znacząco zmniejszamy bezpieczeństwo. Warto na telefonie czy tablecie z systemem android zainstalować antywirusa np. firmy ESET – Endpoint Security for Android.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarkach m.in. poprzez frazy:

  • problem z instalacją gier na smartphonie/telefonie
  • jak zainstalować gry w Samsung Galaxy
  • jak zainstalować aplikacje z niezaufanych źródeł
  • jak zainstalować apk
Przeczytaj również:  Udostępnianie Internetu za pomocą Smartfona - punkt dostępowy

3 thoughts on “Instalacja aplikacji,gier na android – niezaufane źródła”

  1. Ja pobieram Aplikacje i gry z [link] jest tam kupę gier i aplikacji na androida nawet płatnych które można pobrać za darmo. No i nie trzeba się rejestrować.

  2. Słyszałem pogłoskę, że instalując aplikację w ten sposób (czyli zezwalając na instalowanie aplikcji z źródeł nieznanego pochodzenia) traci się gwarancję. Czy to prawda ?

  3. Ja nie mogę kliknąć przycisku „Instaluj”, mogę tylko „Anuluj” (Już po ustawieniu nieznanych źródeł) (Samsung Galaxy S3 Neo)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *